Właściwości i zastosowanie wyrobów aluminiowych

Aluminium

 
Profile aluminiowe zamknięte

Profile aluminiowe

 
Blachy aluminiowe

Blachy aluminiowe

 
Rury aluminiowe

Rury aluminiowe


Artykuły aluminiowe
Płaskowniki aluminiowe Kątowniki aluminiowe
Ceowniki aluminiowe Pręty i wałki aluminiowe

Gatunki Aluminium w sprzedaży

W naszej ofercie dostępne jest przede wszystkim Aluminium w gatunku 6060. Najczęściej są to profile aluminiowe i inne kształtowniki, rury aluminiowe oraz blachy aluminiowe – gładkie albo ryflowane.

Właściwości Aluminium

Jedną z rzeczy, która wyróżnia aluminium jest jej gęstość. Jest ona trzy razy mniejsza niż gęstość stali. Mimo tego aluminium jest równie wytrzymałe. Dodatkowo przy niskich temperaturach wytrzymałość aluminium wzrasta w przeciwieństwie do wytrzymałości stali.

Dodatkowym atutem aluminium jest możliwość wielokrotnego recyklingu materiału. Podczas tego procesu nie niszczy się jego struktura. Oprócz tego aluminium jest znacznie lepszym przewodnikiem ciepła od miedzi.

Nowoczesne technologie z powodzeniem pozwalają spawać aluminium, obrabiać je oraz malować na dowolny kolor.

Zastosowanie Aluminium

Dostępne w naszej ofercie wyroby z aluminium znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Profile aluminiowe są wykorzystywane w ogrodnictwie w przęsłach palisadowych. Znajdziemy je również w wyposażeniu ośrodków sportowych w takich konstrukcjach jak bramki czy poręcze. W branży reklamowej profile aluminiowe znajdziemy w bilbordach i świetlikach do budowy ich szkieletów.

Blachy aluminiowe gładkie znajdą swoje zastosowanie w przemyśle samochodowym, przy produkcji AGD oraz w budownictwie. Blachy dekoracyjne z aluminium spotkamy jako elementy wystroju wnętrz. Blachy aluminiowe ryflowane wykorzystywane są w stopniach i podestach – w miejscach, które oprócz ładnego wyglądu muszą być też bezpieczne do użytkowania. Blachy ryflowane zapobiegają poślizgowi.

Dzięki swoim możliwościom, aluminium cały czas znajduje nowe zastosowania. Obecnie coraz częściej stosuje się je przy budowie nowoczesnych domów modułowych. Jeszcze częściej sięgają po nie firmy montujące farmy fotowoltaiczne. Jednak w tym przypadku są to specjalne profile aluminiowe przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Ogrodzenia do farm fotowoltaicznych

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium