Fotowoltaika
 

Fotowoltaika elementy do montażu paneli fotowoltaicznych

pobieram katalog szybka wycena

Potrzebujesz fachowej pomocy przy doborze odpowiednich elementów pod konstrukcje fotowoltaiczne?

Napisz do nas maila lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Nasi specjaliści podpowiedzą Ci, który sposób montażu będzie najlepszy dla Twojej konstrukcji i pokrycia dachowego.


Rodzaje konstrukcji fotowoltaicznych

dach płaski

Dach płaski

dach skośny

Dach skońsny

naziemne

Konstrukcje naziemne
szybka wycena

Elementy do montażu fotowoltaiki od firmy ULAMEX

Szyny montażowe do paneli słonecznych


Profil aluminiowy do fotowoltaiki 40x40 6,21m/4,14m/2,07m

Profil aluminiowy do fotowoltaiki 40x40 6,21m/4,14m/2,07m

Profil aluminiowy do fotowoltaiki 40x40 6,21m/4,14m/2,07m młotkowy

Profil aluminiowy do fotowoltaiki 40x40 6,21m/4,14m/2,07m młotkowy

Mostek trapezowy 40 6,21m

Mostek trapezowy aluminiowy do fotowoltaiki 40
6,21m

Klemy aluminiowe skrajne i środkowe


Klema skrajna aluminiowa 34,8 - dł. 50 mm

Klema skrajna aluminiowa 34,8 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa końcowa 37,8x26,8 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa końcowa 37,8x26,8 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa końcowa 42,3x26,8 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa końcowa 42,3x26,8 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa środkowa 24,3x36 - dł. 50 mm

Klema aluminiowa środkowa 24,3x36 - dł. 50 mm

Uchwyty hakowe


Uchwyt hakowy J 300x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy J 300x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy Regulowany 450x30x3 Solar

Uchwyt hakowy Regulowany 450x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy S 450x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy S 450x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy S 500x30x3 Solar Fotowoltaika

Uchwyt hakowy S 500x30x3 Solar Fotowoltaika

Dwugwinty


Dwugwint M10x200 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Dwugwint M10x200 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Dwugwint M10x250 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Dwugwint M10x250 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Dwugwint M10x300 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Dwugwint M10x300 Solar kmpl z DIN6923 EPDM

Akcesoria do montażu paneli słonecznych


Łącznik / ceownik aluminiowy 45x25 6060

Łącznik / ceownik aluminiowy 45x25 6060

Klema środkowa anodowana na czarno 24,3x36mm

Klema środkowa anodowana na czarno 24,3x36mm

Klema końcowa anodowana na czarno 37,8x26,8mm

Klema końcowa anodowana na czarno 37,8x26,8mm

Podkładka - blaszka uziemiająca do panli fotowoltaicznych

Podkładka - blaszka uziemiająca do panli fotowoltaicznychWyślij maila lub zadzwoń a otrzymasz darmową wycenę elementów do konstrukcji fotowoltaicznych!


Fotowoltaika – co to właściwie jest?

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która zajmuje się przekształcaniem światła słonecznego w energię elektryczną. W trakcie tego procesu towarzyszy nam zjawisko fotowoltaiczne, czyli produkcja prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego.

Jednak aby to zjawisko nastąpiło muszą zostać spełnione pewne warunki oraz należy zamontować panele fotowoltaiczne. Na początek zacznijmy od pojęcia ogniwa fotowoltaicznego. Jest to przyrząd półprzewodnik, który z energii promieniowania słonecznego wytwarza energię elektryczną, przy wykorzystaniu wcześniej wspomnianego zjawiska fotowoltaicznego.

Czym jest zjawisko fotowoltaiczne i na czym polega?

Efekt fotowoltaiczny został odkryty w 1839 roku przez Aleksandra Edmunda Becquerela, jednak dopiero w 1905 roku wyjaśnił je Albert Einstein, za co otrzymał nagrodę Nobla w 1921 roku.

Zjawisko fotowoltaiczne polega na produkowaniu energii ze światła, które pada na ciało stałe. Musi ono mieć zdolność do zmiany właściwości przewodzenia prądu elektrycznego przy działaniu różnych czynników(oświetlanie, domieszkowanie lub ogrzewanie). Takie ciała nazywamy półprzewodnikami. Przy budowie struktury półprzewodnikowej najczęściej używamy pierwiastka Krzemu.

Budowa paneli fotowoltaicznych krok po kroku.

Wiemy już czym jest ogniwo fotowoltaiczne. Kolejnym pojęciem, które powinniśmy znać jest moduł fotowoltaiczny. To nic innego jak połączone ze sobą równolegle lub szeregowo ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy znacznie zwiększyć moc wyjściową. Moduły fotowoltaiczne najczęściej umieszczane są w ramie wykonanej z aluminium. Uszczelnione hermetycznie szyby są ochroną dla kruchych ogniw. Dodatkowo umieszcza się je między foliami EVA i PET. Ogniwa możemy układać heksagonalnie lub równolegle, natomiast przewody przyłączeniowe zostają skierowane na zewnątrz.

I wreszcie dotarliśmy do panelu fotowoltaicznego. Otóż panel fotowoltaiczny to wiele, połączonych ze sobą modułów fotowoltaicznych. Można je umieścić na dwa sposoby: szeregowo – jeśli chcemy uzyskać większe napięcie , równolegle – aby zwiększyć prąd wyjściowy.

Tajemnicze perowskity, czyli rewolucja na rynku fotowoltaicznym.

W ostatnich latach na rynek fotowoltaiczny wszedł tajemniczy materiał o nazwie perowskity. To minerał, który zbudowany jest z tytanu (IV) wapnia. Występuje on w naturalnym środowisku, a odkryto go w 1838 roku w górach Ural.

Perowskity mają zdolność pochłaniania fal światła słonecznego o długości od 300 do 800 nm. Sposób w jaki to robią pozwala na produkcję przez nie energii elektrycznej.

Charakterystyka i zastosowanie perowskitów.

Głównymi cechami tego materiału jest lekkość, przezroczystość oraz wysoka elastyczność. Pierwsze ogniwa fotowoltaiczne z perowskitów zbudowano kilka lat temu. Można było wtedy zauważyć ich stosunkowo dużą wydajność(nawet do 20 %), pomimo niewielkich rozmiarów. Niestety zbudowanie ogniw z perowskitów zajmowało bardzo dużo czasu oraz było bardzo drogie.

W 2016 roku zbudowano pierwszą ładowarkę na bazie ogniw perowskitowskich. Wyglądała ona jak kawałek elastycznej foli, w której umieszczono kabelki. Pomysłów na zastosowanie ogniw z perowskitów jest wiele. Mają one pojawić się na elewacjach i dachach budynków, a nawet na ubraniach. Głównym celem jest możliwość umieszczania takich ogniw w formie folii w dowolnych miejscach.

Czy panele fotowoltaiczne to dobry wybór?

W ostatnich latach poczyniliśmy duży postęp pod względem dbania o naszą planetę. Panele fotowoltaiczne są tego najlepszym przykładem. Obecnie nie tylko duże firmy, ale również osoby prywatne decydują się na montaż profili fotowoltaicznych na swoich domach.

Oczywiście oprócz dobra planety, decydującym czynnikiem jest stosunkowo szybki zwrot inwestycji oraz oszczędność pieniędzy. W Polsce bez problemu znajdziemy firmy montażowe, które montują panele na dachach oraz budują całe farmy fotowoltaiczne.

Panele słoneczne – opłacalność inwestycji.

Największą wątpliwością przed montażem paneli fotowoltaicznych jest opłacalność całej inwestycji. W sieci istnieje wiele kalkulatorów fotowoltaicznych, które pozwalają obliczyć roczny koszt energii elektrycznej. Obliczycie tam również przybliżony koszt montażu fotowoltaiki w Waszych przedsiębiorstwach oraz na prywatnych działkach.

Dostępnych jest kilka rodzajów kalkulatorów. Koszt instalacji fotowoltaicznej możemy obliczyć na podstawie rachunków za prąd, ilości mieszkańców i województwa, w którym ma zostać zamontowana instalacja.

Zadzwoń i spytaj o ofertę! Możesz również wysłać zapytanie ofertowe na fotowoltaika@ulamex.com.pl

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium