Blacha nierdzewna i kwasoodporna
Blacha nierdzewna i kwasoodporna

Rodzaje blach nierdzewnych i kwasoodpornych

 
Blacha nierdzewna H17

Blacha nierdzewna H17

 
Blacha kwasoodporna 304

Blacha kwasoodporna 304

 
Blacha kwasoodporna 316

Blacha kwasoodporna 316


Blacha kwasoodporna — niezwykłe właściwości „kawałka metalu”

Zacznijmy od tego, czym różni się ona od blachy nierdzewnej? Głownie tym, że w przypadku blachy nierdzewnej, odporna na korozję jest tylko jej wierzchnia warstwa. Dlatego w miejscu zadrapań i przetarć pojawiają się ogniska rdzy. Natomiast blacha wykonana ze stali kwasoodpornej jest całościowo odporna na rdzę. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Odporność na korozję, wytrzymałość i łatwość obróbki to najważniejsze czynniki blachy. Są istotne podczas wykonywania wszelakich konstrukcji. Dodatkowo jest ona bardzo estetyczna, dzięki czemu wykorzystuje się ją w celach ozdobnych. Podsumowując, jest ona popularnym rozwiązaniem w wielu dziedzinach. Mimo to cały czas na świecie odkrywane są nowe koncepcje jej wykorzystania.

 blachy kwasoodporne polerowane  blachy kwasoodporne szlifowane  blachy kwasoodporne ryflowane

Wykorzystanie blachy kwaśnej w różnych gałęziach przemysłu

Dzięki swoim właściwościom blacha wykonana ze stali kwasoodpornej znajduje swoje zastosowanie między innymi w przemyśle browarniczym. Wykonuje się z niej zbiorniki browarnicze i inne urządzenia potrzebne do wytwarzania browaru.

Kolejną branżą, w której blachy kwaśne znajdują swoje zastosowanie, jest branża spożywcza. W tym przypadku stal musi spełniać odpowiednie wymogi i normy. Jest to spowodowane tym, że ma ona bezpośredni kontakt z żywnością.

Przy budowie różnego rodzaju sit oraz ram do czyszczenia użyjemy blachy perforowanej. W zależności od przeznaczenia w sitach stosowane są blachy o różnej strukturze oraz wielkości oczek.

Estetyczny wygląd blachy kwaśnych daje szerokie możliwości zastosowanie jej jako element ozdobny. Mówimy wtedy o blachach dekoracyjnych. Są w nich np. wytłaczane przeróżne wzory lub występują zagięcia. Wykorzystuje się je jako elementy elewacji czy elementy wystroju wnętrz. Blachy dekoracyjne zyskują coraz większą popularność w środowisku projektantów.

Gatunki i rodzaje blach dostępnych w naszej hurtowni

Podstawowe wymiary blach, jakie możemy Ci zaoferować to:

  • mały - 1000 × 2000 mm,
  • średni - 1250 × 2500 mm,
  • duży - 1500 × 3000 mm

Grubości, w jakich występują, mieszczą się w przekroju 0,5-10 mm. Dostępne są one w gatunkach:

  • 304
  • 316

Domyślnie oferujemy blachy kwaśne surowe bez żadnej obróbki. Możliwe jest zamówienie blachy kwasoodpornej polerowanej, która ma lustrzany połysk. W ofercie dostępne są również blachy kwasoodporne szlifowane. Posiadają one widoczne równoległe rysy na powierzchni.

Oprócz wyżej wymienionych można u nas również zakupić blachy perforowane dostępne w każdym z gatunków. Ich zastosowanie znajdziemy w kratkach wentylacyjnych oraz różnego rodzaju sitach. Blachy perforowane spotkamy również przy ozdobnych balustradach.

Kolejnym rodzajem, jaki możemy spotkać, jest blacha kwasoodporna ryflowana. Wykorzystuje się ją tam, gdzie wymagana jest powierzchnia antypoślizgowa. Po raz kolejny blachę kwaśną ryflowaną wykorzystamy jako blachę dekoracyjną.

Blachy kwaśne — transport do klienta

Warto tutaj wspomnieć, że blachy dostępne w naszej ofercie są oklejane folią docięcia laserowego lub folią ochronną. Gwarantuje to bezpieczny transport, nawet w dużych odległościach. Jest to szczególnie ważne np. podczas transportu blachy kwasoodpornej do Lublina. Jest to odległość ponad 200 km a mimo tego produkt dociera w stanie nienaruszonym.

Naszym klientom oferujemy darmowy transport blach kwasoodpornych do takich miejscowości jak Warszawa, Radom, czy Kalisz. Ważnym elementem jest spełnienie minimum logistycznego. Jesteśmy także jedną z największych hurtowni blachy kwasoodpornej na terenie Łodzi i okolic.

Cięcie i gięcie na życzenie klienta

Na specjalne życzenie klientów świadczymy usługi cięcia oraz gięcia blach. W tym wypadku należy pamiętać, że wycena oraz termin realizacji jest indywidualny. Wszystko zależy od tego, jak bardzo skomplikowane jest zlecenie. Zastrzegamy sobie możliwość odrzucenia zapytania, jeśli będzie ono dla nas niewykonalne.

Największa oferta blach kwasoodpornych w sieci

Jesteśmy znani w sieci jako największa hurtownia profili ocynkowanych. Mimo to nasz asortyment ze stali kwasoodpornej również powinien robić wrażenie. Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci wszystko. Blachy kwasoodporne surowe, polerowane, dekoracyjne oraz perforowane. Jeśli potrzebujesz blachy, która nie została opisana — zadzwoń. Postaramy się sprowadzić ją specjalnie dla Ciebie.

Ogrodzenia do farm fotowoltaicznych

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium